wertykal stajl – czyli nowe odkrycie MKONa

warsaw 5150 – zajebiaszcze zawody z przygodami
regenracja my ass…
Pokaż wszystkie

Dzisiaj przedstawiam sprzęt około rowerowy. Bo jako #januszroweru i wszystkiego zresztą (jak się okazuje) przede mną coraz to nowe odkrycia. Dzisiaj będą to rękawki rowerowe. Sprzęt o istnieniu którego bym nie myślał aż do chwili kiedy to wraz z nowym rowerem otrzymałem kompletny sprzęt brandowany tą marką wyprodukowany przez MARTOMBIKE na zlecenie Wertykala.

Miałem jedną „przygodę” z Martombike ale ponieważ rozstaliśmy się w zgodzie nie będę jej przypominał. Więc teraz jam zaczynałem swoją przygodę z kompletnym strojem rowerowym byłem zaciekawiony. Wertykal to firma pro. Mają Pro rowery – czy strój będzie taki sam? Jest. Klasyczne spodenki rowerowe z szelkami, z dużą pieluchą (dla mnie lekko za dużą – wolę te tri), bardzo wygodna koszulka – co ważne rozpinana całkowicie no i rękawki.

Poza kilkoma pierwszymi kilometrami na półmaratonie warszawskim oraz poza oglądaniem trajlończyków jeżdżących w rękawkach (m.in. na każdych zawodach jeździ tak Andrzej Erbel) nie wiedziałem co to, po co to i co z tego. Aż założyłem.IMG_0214

Po pierwsze są ładne. Kolory dobrane do stroju, widoczne logotypu sponsora – ręka wygląda PRO 😉

Po drugie są funkcjonalne. Gumki uniemożliwiają zsuwanie się rękawka po jego założeniu a jednocześnie zakładanie nawet w trakcie jazdy (ze względu na elastyczność materiału) jest banalnie proste. On i Off właściwie w przeciągu kilku sekund. Zaletę rękawków odczułem już na pierwszym treningu kiedy to w przeciągu kilku chwil z +23 zrobiło się +12 i zaczęło lać jak cholera.

Po trzecie w końcu wreszcie dowiedziałem się co to jest i do czego służy. Od tej pory wożę je ze sobą właściwie na każdy trening bo nigdy nic nie wiadomo a zajmują dokładnie tyle miejsca, ze wchodzą z powodzeniem w jedną z tylnych kieszonej i jeszcze stanowią „kondom” dla komórki.

Jak to mówią – codziennie inne odkrycia na tym świecie Joe J

P.S jedyna rzecz, której mi brakuje do tego aby ten stój nazwać perfekcyjnym to zamykana kieszonka (jedna z trzech lub taka z boku stoju)

IMG_0215 IMG_0213 IMG_0212 (600x800)

1 Komentarz

  1. Grzesiek pisze:

    MKon … w wielu strojach takie zamykane dodatkowe kieszonki są np w strojach Danielo Premium … mega wypasik 🙂

    pozdro Grzesiek