Roman kantuje!
niemaniemoge w Lozannie
Pokaż wszystkie

Przygotowałem na spotkanie w PZTri następujący dokument, który mam nadzieję, będzie podstawą do dalszych działa. Można go nazywać moją propozycją, punktem wyjścia jak kto chce. Teraz ten kartofel jest po stronie Związku i do nich należy decyzja, co dalej robią. Od razu informuję: jeśli zwrócą się do mnie z prośbą: “MKON, pomóż nam zrobić zbiórkę publiczną” to wchodzę w to. Uważam, ze problem jest. Że trzeba złapać byka za rogi a pieniądze są kwestią wtórną. Dokument przesłałem Panom z zarządu. Po spotkaniu daję znać.

Piona!

Dokument w wersji PDF I TRI CLEAN v1

Dokument w wersji .ppt I TRI CLEAN v1

 

12 Comments

 1. slaw says:

  “Triggerem”? 🙂 Starzeję się…:)

  • mkon says:

   nie starzejesz się tylko w KORPO nie pracujesz 😉

 2. Adam Grzymkowski says:

  Brawo Mkon!
  Nie po to prawdziwy amator i pasjonat ciężko trenuje, uklada grafik aby dopasować wszystkie klocki: rodzina, praca, ponosi koszty i inne żeby rywalizować w AG z jakimiś ćpunami. Jak ktoś ma dzieści lat i bawi się w szprycowanie to niech założy ligę dla takich jak on idiotów i niech organizują zawody dla ćpunów. Chociaż tri tanie nie jest, to jestem za tym żeby dopłacać do startowego i licencji aby na każdych zawodach przeprowadzić najprostszą kontrolę w AG dla kilkunastu zawodników w tym podium i szczegółową pełną kontrolę na wybranych większych imprezach. Jak ktoś chce zdychać i ćpać to niech to robi indywidualnie i nie psuje zabawy i rywalizacji sportowej innym prawdziwym triatlonistom. Te leszcze zresztą są często widoczne….
  Jak związek nie podejmie jakichś konkretnych ruchów to znaczy że coś jest nie tak również ze związkiem. Ale głęboko wierzę że coś się ruszy. Argument, że jak sie podniesie opłaty to spadnie liczba zawodników to bzdury. Krezusem nie jestem, ale wiem że dopłacać tak naprawdę dla siebie i nie będzie mi żal droższego startowego. A ci których zabraknie na starcie to będą w 95 % właśnie ćpuny.
  Full support Marcin!

  • Agnieszka H. Krawczyk says:

   “Te leszcze zreszta sa czesto widoczne” Jak widoczne? Czy moglbys podac jakas metode jak odroznic amatora na dopingu od tego,ktory jest ‘czysty’? Z gory dziekuje.

   • mkon says:

    ooo ja też się chcę dowiedzieć!

   • Adam Grzymkowski says:

    Sorry…..poniosło jednak mnie lekko

 3. Marek Ziółkowski says:

  Napracowałeś się. Do rozważenia dla PZTri będzie jeszcze sankcja i trudniejsza sprawa, możliwości jej egzekwowania w przypadku wyniku “trafiony zatopiony”. A dlaczego nie ujawniać imienia i nazwiska? Wg mnie właśnie to było by największą karą. Wstyd jak ch…. W PZKol Masters nie mają z tym problemu.
  Piona!

  • Adam Grzym says:

   Dokładnie tak – ujawnienie imienia i nazwiska powinno być naturalną konsekwencją. Ważne że Mkon pamiętał o edukacji i nagłaśnianiu problemu. P

 4. Agnieszka H. Krawczyk says:

  Przepraszam, ale po co amator mialby stosowac doping? Pytam bo nie wiem, poza tym popieram kazda inicjatywe na rzecz ‘czystosci’ w sporcie – jakimkolwiek.

  • mkon says:

   Agnieszka, żeby być lepszym od innych. To stare jak świat. I nie ma znaczenia czy będzie to 999 czy 1 miejsce

   • Agnieszka H. Krawczyk says:

    Ok, rozumiem. Ale jeszcze jedno (z wrodzonego pragmatyzmu): jaka skale moze miec to zjawisko tzn. dopingu wsrod AG w Polsce? 1/1000, 1/100, 1/10? Szacunkowo (wiadomo ze dokladniej mozna tylko po badaniach), tak z ciekawosci. I kto to jest ‘typowy’ polski triatlonista, mam namyslu profil, np. mezczyzna w wieku 35-40 lat, zonaty, 1-2 dzieci, pracujacy, srednia pensja 7 tys. brutto/ m-c. Takich statystyk nie ma (chyba jeszcze), ale nie zdziwilabym sie, gdyby to byl taki wlasnie profil, wiec ciezko mi uwierzyc, ze tacy goscie chca sie bawic w doping. No i najwazniejsze: czy te badania faktycznie sa potrzebne wsrod AG? Albo co bedzie miara sukcesu: ze zlapie sie jednego, dwoch, zadnego? Ja wiem, ze to bedzie pokazanie, ze bat jest, ale co, jesli nie ma kogo karac? Przepraszam, ze tak sceptycznie, ale w AG to mi jest wszystko jedno czy ktos sie dopinguje czy nie, bo ide zawsze na PB. Ty jestes na innym poziomie, ale z celem tak wysrobowanym jak mistrz swiata w IM w M50, to idziesz na rekord trasy w danym momencie i tez ci jest wszystko jedno, czy Wiesiek byl na dopingu czy nie, wiec o co chodzi?

    • mkon says:

     jak jest w Polsce nie wiem – badań nie ma. Ale Ironman kiedyś zrobił ankiete i z niej wyszło, ze 30%. Czytając fora mam podobne wrażenie nt. Polski